Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ασταμάτητη η Λειψία

Δημοσιεύθηκε: 14 Δεκ 2019, 21:23 0

Άνετη επικράτηση της Λειψίας στο Ντίσελντορφ επί της Φορτούνα με 0-3 που την φέρνει προσωρινά στην πρώτη θέση ελπίζοντας σε στραβοπάτημα της Γκλάντμπαχ.

Νωρίς στο ματς η Λειψία πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Σικ να χρίζεται σκόρερ μόλις στο 2ο λεπτό.

Τα άλλα δύο τέρματα ήρθαν στο δεύτερο ημίχρονο. Ο Βέρνερ από την άσπρη στο 58′ και ο Μουκιέλε στο 75′ έγραψαν το τελικό 0-3.

Η Φορτούνα βρίσκεται στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού με 12 βαθμούς στο σύνολο.

The post Ασταμάτητη η Λειψία appeared first on Kingsport.gr.

Δες όλες τις τελευταίες ειδήσεις που σε αφορούν, από την Ελλάδα και τον Κόσμο, στο Huli Ειδήσεις

Αθλητικά Sports Ευρώπη Ποδόσφαιρο bundesliga fortuna dusseldorf Λειψία μπουντεσλιγκα φορτουνα ντισελντορφ