Αθλητικά
TAGS:   Αθλητικά  •  Παγκόσμιο Κύπελλο Συλλόγων  •  Monterrey Al-Sadd

Νίκη για την Μοντερέι επί της Αλ Σαντ, βλέπει Λίβερπουλ

Δημοσιεύθηκε 1 μήνα πριν

Η Μοντερέι πήρε σπουδαία νίκη με 3-2 από την Αλ Σαντ και θα παίξει την Τετάρτη με την Λίβερπουλ για τα ημιτελικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου Συλλόγων που διεξάγεται στο Κατάρ.

Στο πρώτο μέρος η Αλ Σαντ είχε την ανούσια κατοχή της μπάλας, η Μοντερέι αν και δεν είχε την κατοχή προηγήθηκε στο σκορ στο 23’ με την βολίδα του Βανγκιόνι. Στην συνέχεια η ομάδα του Τσάβι προσπάθησε να φέρει το ματς στα ίσια με τους Ναμ Τάε-Χι (24’) Αφιφ 29’ όμως βρήκαν μπροστά τους τον  Μπαροβέρο που ήταν σε ετοιμότητα.

Το 2-0 έγινε από το λάθος της άμυνας της Αλ Σαντ με δράστη τον Φούνες Μόρι στις καθυστερήσεις, μετά το γκολ ο Αφίφ προσπάθησε να μειώσει χωρίς αποτέλεσμα. Το 2-0 συνόδεψε τις δυο ομάδες  στα αποδυτήρια.

Στην επανάληψη η ομάδα από το Κατάρ απείλησε πρώτη με τους Μπουνετζάχ και Αλ Χάιντος στο 46’ και  48’ αντίστοιχα. Στην συνέχεια το σύνολο του Αντόνιο Μοχάμεντ πήρε τα ηνία του αγώνα απειλώντας αρκετές φόρες με τους Παβόν και Φούνες Μόρι. Η Αλ Σαντ πίεζε να μειώσει το σκορ και στο 66’ η πίεση απέφερε καρπούς με την κεφαλιά του  Μπουνετζάχ 2-1. Στο 69’ ο Φούνες Μόρι έχασε τεράστια ευκαιρία για γκολ, λίγα λεπτά αργότερα ο Πισάρο δεν μπόρεσε να νικήσει τον τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων.

Το 3-1 έγινε από ένα λάθος των παικτών της Αλ Σαντ διότι ο Γκαγιάρδο έκλεψε την μπάλα, δίνοντας την στον Κάρλος Ροντρίγκες ο οποίος ήταν εύστοχος. Μετά το γκολ η Αλ Σαντ είχε την διάθεση να κάνει την ζημιά αλλά δεν μπορούσαν να νικήσουν τον τερματοφύλακα των Μεξικάνων. Στο 88’ ο Αμπντελακαρίμ Χασάν με κεραυνό σημείωσε το 3-2 δίνοντας ελπίδες στην ομάδα του. Όμως το 3-2 παρέμεινε μέχρι το φινάλε της αναμέτρησης.

The post Νίκη για την Μοντερέι επί της Αλ Σαντ, βλέπει Λίβερπουλ appeared first on Kingsport.gr.

γραψτε το σχολιο σας

σχετικα αρθρα

Τρελάθηκε με την κούπα ο Κλοπ

Ο Γιούργκεν Κλοπ ήταν ο πιο ευτυχισμένος άνθρωπος στο γήπεδο χθες μετά την κατάκτηση του Παγκόσμιου Κυπέλλου Συλλόγων, σε μια τέλεια χρονιά για τον ίδιο και την... 1 μήνα πριν

Παγκόσμια πρωταθλήτρια η Λίβερπουλ

Η Λίβερπουλ είναι η νέα Παγκόσμια Πρωταθλήτρια Συλλόγων καθως επικράτησε με 1-0 επί της Φλαμένγκο στο Σταδιο Καλίφα. Οι Άγγλοι πήραν την εκδίκηση τους έπειτα από... 1 μήνα πριν

Στα πέναλτι η Μοντερέι, πήρε την 3η θέση στο Κύπελλο Συλλόγων

Η Μοντερέι αντιμετώπισε την Αλ Χιλάλ του Ραζβάν Λουτσέσκου, παίρνοντας τη νίκη στα πέναλτι με 3-2 (κανονική διάρκεια 2-2), στον “μικρό τελικό” για την 3η... 1 μήνα πριν

Φλαμένγκο και Λίβερπουλ “μάχονται” για την κορυφή του κόσμου

Στο στάδιο Καλίφα (19:30 ) θα διεξαχθεί ο τελικός του Παγκοσμίου Κυπέλλου συλλόγων ανάμεσα σε δυο ποδοσφαιρικές σχολές την Φλαμένγκο και την Λίβερπουλ, οι οποίες θα... 1 μήνα πριν

Προκρίθηκε στον τελικό η Λίβερπουλ στο Μουντιάλ συλλόγων

Η Λίβερπουλ πήρε την νίκη με 1-2 από την Μοντερέι και προκρίθηκε στον τελικό του Παγκοσμίου κύπελλου συλλόγων που διεξάγεται στο Κατάρ, όπου θα αντιμετωπίσει την... 1 μήνα πριν

Δείτε ακόμα

“Καθάρισε” η Παρί ΣΖ με οδηγό τον Νειμάρ, νίκες για Λυών και Μπορντό

Sports Η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε μια άνετη νίκη επί της Λιλ, χάρις τα δύο γκολ του Νειμάρ, ενώ νωρίτερα η Λυών επικράτησε εξίσου άνετα της Τουλούζ και η Μπορντό απέδρασε με το... 1 ώρα πριν

Volley League Ανδρών: Στην κορυφή και περιμένει ο Παναθηναϊκός

Sports Με πρωταγωνιστή τον Αξέλ Γιάκομπσεν σε ανάπτυξη και σερβίς και πρώτο σκόρερ τον Στάροβιτς που σημείωσε 19 πόντους o Παναθηναϊκός νίκησε τον Ο.Φ.Η. με 3-0 σετ. Έτσι,... 1 ώρα πριν

Volley League Γυναικών: Συνεχίζει το αήττητο σερί του ο Ολυμπιακός

Sports Ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 σετ τον Πανναξιακό στο κλειστό της Νάξου, παρέμεινε άηττητος για 13ο συνεχόμενο παιχνίδι στη φετινή Volley League γυναικών και πλέον... 1 ώρα πριν

Μόνη στην κορυφή η Ρεάλ, έπιασε τετράδα η Χετάφε, ανεβαίνει η Σοσιεδάδ

Sports Για την 21η αγωνιστική της Ισπανίας η Ρεάλ Μαδρίτης κέρδισε με 0-1 με την Βαγιαδολίδ και έμεινε μόνη στην κορυφή. Η Θέλτα ήρθε ισόπαλη 0-0 με την Ειμπάρ και... 1 ώρα πριν

“Φρένο” της Νάπολι στη Γιουβέντους

Sports Η Νάπολι νίκησε τη Γιουβέντους με 2-1 στο Σαν Πάολο , για την 21η αγωνιστική της Serie A. Οι “Μπιανκονέρι” δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν το... Χθες 11:50 μμ

Νεκρή και η κόρη του Κόμπι Μπράιαντ, Τζιάνα!

Sports Σοκαριστικές εξελίξεις για τον θάνατο του Κόμπι Μπράιαντ. Ο πρώην άσσος των Λέικερς, σκοτώθηκε καθώς το ελικόπτερο που τον μετέφερε σε έναν αγωνα μπασκετ της... Χθες 11:26 μμ

Στην αποστολή του ΠΑΟΚ για το ΟΑΚΑ Ρετ και Ουίλιαμς

ΜΠΑΣΚΕΤ Για το ματς με τον Παναθηναϊκό Με δύο νέα πρόσωπα αναχωρεί η αποστολή του ΠΑΟΚ για την Αθήνα και την αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό. Ο Κώστας Χαραλαμπίδη συμπεριέλαβε... Χθες 11:24 μμ

ΣΟΚ! Νεκρός ο Κόμπι Μπράιαντ!

Sports Σύμφωνα με πληροφορίες που μεταδίδει το TMZ, ο θρύλος του αμερικάνικου μπάσκετ, Κόμπι Μπράιαντ έχασε τη ζωή του μετά από πτώση του ελικοπτέρου του. Όπως μεταδίδει το... Χθες 10:10 μμ

Ευκαιρία να περάσει πρώτος στη βαθμολογία ΠΑΟΚ

ΠΑΟΚ Μετά την ισοπαλία στο ΟΑΚΑ ΑΕΚ και Ολυμπιακός αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στο ΟΑΚΑ για την 22η αγωνιστική της Super League 1 και έτσι αύριο ο ΠΑΟΚ έχει την... Χθες 9:50 μμ

“Χ”αμένοι και οι δύο

AEK Ισόπαλο χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της 21 ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ 1, ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ. Καλό παιχνίδι κατά διαστήματα και... Χθες 9:40 μμ

Χάβος: «Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά»

Super League 1 Ο Μάκης Χάβος μετά το σπουδαίο τρίποντο του Παναιτωλικού επί του Άρη, εμφανίστηκε στην συνέντευξη τύπου χαρούμενος. Αναλυτικά όσα ειπε: «Πολλά συγχαρητήρια στα... Χθες 9:33 μμ

Ένινγκ: «Τώρα πρέπει να προχωρήσουμε»

Super League 1 Ο προπονητής του Άρη Μίκαελ Ένινγκ εμφανίστηκε δυσαρεστημένος απο την ήττα της ομαδας του. Αναλυτικά όσα ειπε: «Συγχαρητήρια στον Παναιτωλικό. Νομίζω ότι ήταν πολύ... Χθες 9:26 μμ

Σίτι και Γιουνάιτεντ στους “16” του FA Cup, “Χ” της Λίβερπουλ με τη Σρούσμπερι

Sports Για την φάση των “32” του FA Cup, προκρίθηκαν οι Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Μάντσεστερ Σίτι, ενώ η Λίβερπουλ θα φιλοξενήσει τη Σρούσμπερι σε επαναληπτικό παιχνίδι.... Χθες 9:12 μμ

Τριάρα η Λεβερκούζεν, τριάρα και η Χόφενχαϊμ

Sports Με δύο αναμετρήσεις στις οποίες δεν σημειώθηκε καμία έκπληξη, έπεσε η αυλαία της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Μπουντεσλίγκα. Η Μπάγερ Λεβερκούζεν πέτυχε... Χθες 9:09 μμ

Επεισόδια έξω από το ΟΑΚΑ

ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ Φωτιά πήρε ένα περιπολικό Mεγάλη ένταση και επεισόδια σημειώθηκαν κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου στο ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό . Οπαδοί της Ενωσης... Χθες 9:05 μμ

Τεράστια νίκη του Ιωνικού Νίκαιας επί του Άρη

Sports Ο Ιωνικός υποδέχθηκε τον Άρη στο κλειστό “Σοφία Μπεφόν”, για την 17η αγωνιστική της Basket League, του οποίου επικράτησε με 72-65. Η συγκεκριμένη νίκη... Χθες 9:01 μμ