Μετάβαση στο περιεχόμενο
Αθλητικά
TAGS:   Αθλητικά  •  Sports  •  Αστέρας Τρίπολης  •  Κύπελλο Ελλάδος  •  asteras tripolis  •  platanias  •  αστερας τριπολης  •  πλατανιας

Πρόκριση για τον Αστέρα στην παράταση

Δημοσιεύθηκε Χθες 6:52 μμ

Ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχτηκε τον Πλατανιά για το κύπελλο και πήρε την πρόκριση στους “16” μετά την νίκη του με 3-2 στην παράταση.

Οι Κρητικοί παρά την ήττα με 0-1 στο πρώτο παιχνίδι, ήταν αποφασισμένοι να τα παίξουν όλα για όλα για την πρόκριση. Κατάφεραν να βάλουν δύσκολα στους γηπεδούχους, οδήγησαν το ματς στην παραταση και προηγήθηκαν, όμως στο τέλος ο Αστέρας Τρίπολης ήταν η ομάδα που χαμογέλασε.

O Πλατανιάς έκανε το 0-1 νωρίς στο σκορ στο 14′ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι απο τον Λουκίνα.
Στο 27′ ο Μάντζαρης του Πλατανιά απομάκρυνε την προβολή του Μπέλοκ, κρατώντας το 0-1 υπέρ της ομάδας του.
Στο 32′  οι φιλοξενούμενοι είχαν μια καλή ευκαιρία για το 0-2 αλλά το σουτ του Καραγκούνη πέρασε άουτ.

Ο ρυθμός έπεσε και στο 72′ ο Αστέρας άγγιξε την ισοφάριση, αλλά ο Μαρτίνεθ δεν κατάφερε να σκοράρει με προβολή, ενώ 3 λεπτά αργότερα οι γηπεδούχοι είχαν δοκάρι μετά από κεφαλιά του Σουάρες.

Το ματς οδηγήθηκε στην παράταση και στο 91 Ιγκλέσιας ισοφάρισε μετά απο λάθος του Μαντζάρη που έχασε την μπάλα μέσα από τα χέρια του και ο έμπειρος μέσος το εκμεταλλεύτηκε για το 1-1.

Δέκα λεπτά αργότερα οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν και πάλι. Φάουλ από δεξιά για τον Πλατανιά και ο Μιγκέλ έστειλε την μπάλα στα διχτυά με κεφαλιά για το 1-2.

Στο 111΄ο Αστέρας κέρδισε πέναλτι σε χέρι μέσα στην περιοχή του Πουρζιτίδη. Ο Ιγκλέσιας ευστόχησε στο πέναλτι και έκανε το 2-2.

Στο 120΄oι γηπεδούχοι έφτασαν και σε τρίτο γκολ με τον Λουίς Φερνάντεθ που σούταρε εκτός περιοχής και νίκησε τον Μαντζάρη για το τελικό 3-2.Αστέρας: Μιχαήλ, Παναγιώτου, Σουάρεθ, Πασαλίδης, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Αντζουλάς, Μπελόκ, Χαουρέγκι, Κρέσπι

Πλατανιάς: Μαντζάρης, Ρεβυθόπουλος, Πουρζιτίδης, Τσαμούρης, Καραγκούνης, Κωστίκος, Παπουτσογιαννόπουλος, Ντος Σάντος, Λουκίνας, Αμπντούλ Ραχμάν, Σμυρλάκης.

The post Πρόκριση για τον Αστέρα στην παράταση appeared first on Kingsport.gr.

γραψτε το σχολιο σας

σχετικα αρθρα

Τέλος ο Χιμένεθ από τον Αστέρα

Σάρκα και οστά πήρε η έντονη φημολογία όπου ήθελε τον Μπόρχα Χιμένεθ παρελθόν από τον πάγκο του Αστέρα Τρίπολης. Η διοίκηση της ομάδας γνωστοποίησε την απόλυση του... Χθες 8:03 μμ

Επικράτησε στο ΟΑΚΑ ο Παναθηναϊκός

Νικητής αναδείχθηκε ο Παναθηναϊκός κόντρα στον Αστέρα Τρίπολης με 1-0 στο ΟΑΚΑ, στο πλαίσιο της 12ης αγωνιστικής της Superleague. Στο σημερινό παιχνίδι του... 4 μέρες πριν

Δύσκολη εξόρμηση για τον Αστέρα

Στο Ο.Α.Κ.Α. απέναντι στον Παναθηναϊκό δοκιμάζεται ο Αστέρας Τρίπολης σήμερα στις 15:00(Novasports 1HD), μία ομάδα όπου ποτέ δεν έχει καταφέρει να την κερδίσει μέσα... 4 μέρες πριν

Λευκή ισοπαλία στην βροχερή Τρίπολη

Λευκή ισοπαλία(0-0) στο υπό καταρρακτώδη βροχή στο”Θεόδωρος Κολοκοτρώνης” ανάμεσα στον Αστέρας Τρίπολης των δέκα παικτών και το Νέο Ποδοσφαιρικό Σωματείο... 2 εβδομάδες πριν

Κόντρα 6αδας ανάμεσα σε Αστέρα και Βόλο

Στο “Θεόδωρος Κολοκοτρώνης”(17:15) ο Αστέρας Τρίπολης υποδέχεται το νεοσύστατο σωματείο του Βόλου για την ενδέκατη αγωνιστική του πρωταθλήματος της... 2 εβδομάδες πριν

Δείτε ακόμα

Ζενίτ: Σε δύσκολη θέση ο Πλάθα – Νέος αθλητικός διευθυντής ο Πόποβιτς

Sports Ο Τζουάν Πλάθα είναι κοντά στην πόρτα της εξόδου από την Ζενίτ, ενώ ο Μάρκο Πόποβιτς θα είναι ο νέος αθλητικός διευθυντής της ομάδας. Μετά την εντός έδρας ήττα από... 28‘ πριν

Κεμζούρα: “Δεν πρέπει να κάνουμε λάθη”

Sports Να βρει τον τρόπο για να αντιμετωπίσει την πίεση του Παναθηναϊκού είναι το στοιχείο που δίνει μεγάλη βαρύτητα για το παιχνίδι του Ολυμπιακού ο Κεστούτις Κεμζούρα. Ο... 44‘ πριν

Πατέρας Γκουαρντιόλα: “Ίσως και να επιστρέψει στην Μπαρτσελόνα ο Πεπ!”

Sports Ο προπονητής του Μάντσεστερ Σίτι θα μπορούσε να αφήσει τους πρωταθλητές της Πρέμιερ Λιγκ, όταν λήξει το συμβόλαιό του το 2021, εάν επιλέξει να απορρίψει την... 1 ώρα πριν

Κουρμπέλης: «Ευρώπη με τον Παναθηναϊκό»

Super League 1 Με αφορμή την ανανέωση του νέου συμβολαίου του με τον Παναθηναϊκό, ο Δημήτρης Κουρμπέλης έδωσε συνέντευξη στο επίσημο κανάλι της ομάδας. Ο αρχηγός του Τριφυλλιού,... 1 ώρα πριν

Επίσημα στον Ατρόμητο ο Σάββας Παντελίδης

Super League 1 Ο Σάββας Παντελίδης είναι ο νέος προπονητής του Ατρόμητου , καθώς ανακοινώθηκε και επίσημα. Ο νέος τεχνικός των Περιστεριωτών θα κάνει ντεμπούτο την ερχόμενη Κυριακή... 2 ώρες πριν

Πιστεύει στη Λίβερπουλ ο Λίνεκερ

Sports Ο Γκάρι Λίνεκερ σχολίασε το παιχνίδι της Λίβερπουλ με την Έβερτον και σε δηλώσεις του εκτίμησε ότι οι “κόκκινοι” ότι δύσκολα θα μπορέσουν να χάσουν φέτος... 3 ώρες πριν

Φεύγει ο Σίλβα, έρχεται ο Μόγιες στην Έβερτον

Sports Ο Μάρκο Σίλβα βρίσκεται στην έξοδο από την Έβερτον μετά την ήττα με 5-2 από την Λίβερπουλ στο Άνφιλντ, με τον πρώην μάνατζερ του Ντέιβιντ Μόγιες να είναι έτοιμος να... 3 ώρες πριν

Α2 Ανδρών: Νίκη του Ολυμπιακού Β’ επί του Οίακα Ναυπλίου

Sports Ο Ολυμπιακός Β’ νίκησε τον Οίακα Ναυπλίου εκτός έδρας με 85-89 στον εξ αναβολής αγώνα τους. Πλέον οι “ερυθρόλευκοι” μετρούν οκτώ νίκες σε εννέα... 3 ώρες πριν

Ξένια Κακουράτου στο Kingsport.gr: «Να φτάσουμε όσο πιο μακριά γίνεται στην Ευρώπη»

Sports Ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 σετ την ισραηλινή Χάποελ Κφαρ Σαμπά για το CEV Challenge Cup Womens και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκρισή στους «16» της διοργάνωσης.... Σήμερα 11:41 πμ

Λάμπαρντ: «Είμαι χαρούμενος, αλλά θέλω ακόμη περισσότερα»

Sports O Φρανκ Λάμπαρντ δήλωσε πως η ομάδα του αντέδρασε στο ματς με την Γουέστ Χαμ. Στον αγώνα με τα σφυριά επέστρεψε ο Έϊμπραχαμ ο οποίος σκόραρε και είχε και ασίστ.... Σήμερα 11:40 πμ

Παπαθεοδώρου: “Συγχαρητήρια στους παίκτες μου για τη νίκη”

Sports Ο προπονητής της ΑΕΚ, Ηλίας Παπαθεοδώρου έκανε δηλώσεις στην συνέντευξη Τύπου, μετά την νίκη της ομάδας του στην έδρα της Άνβιλ με 77-79. Ο Έλληνας τεχνικός δήλωσε... Σήμερα 5:17 πμ

BCL: Το απόλυτο για τις ελληνικές ομάδες στην 7η αγωνιστική

Sports Ολοκληρώθηκε η 7 η αγωνιστική του Basketball Champions League, η οποία ήταν και η τελευταία του πρώτου γύρου της φάσης των ομίλων. Οι ελληνικές ομάδες έκαναν το 3/3,... Σήμερα 12:54 πμ

Καθάρισε η Παρί ΣΖ, νίκες για Ρεν και Μονακό

Sports Η Παρί ΣΖ δυσκολεύτηκε, αλλά καθάρισε στο 2ο ημίχρονο, ενώ νωρίτερα τις νίκες πανηγύρισαν οι Ρεν κόντρα στην Μετς, Σεντ-Ετιέν κόντρα στην Νις και Μονακό επί της... Σήμερα 12:46 πμ

Ασταμάτητη η Λίβερπουλ, δεν θύμησε ντέρμπι

Sports Ντέρμπι μόνο στα χαρτιά αποδείχτηκε να είναι αυτό του Μέρσεϊσαϊντ καθώς η πρωτοπόρος Λίβερπουλ συνέτριψε με 5-2 την συμπολίτισσα Έβερτον στο κατάμεστο Άνφιλντ. Το... Σήμερα 12:30 πμ

Χαραλαμπίδης: “Η νίκη είναι αφιερωμένη στον κόσμο”

Sports Ο Κώστας Χαραλαμπίδης συνεχάρη τους παίκτες του, καθώς επίσης ευχαρίστησε τον κόσμο που έδωσε το παρόν στο γήπεδο και τους αφιέρωσε τη νίκη. Ο προπονητής του ΠΑΟΚ,... Σήμερα 12:17 πμ

Δεύτερη η Λέστερ, νίκησε η Τσέλσι

Sports Δεύτερη στη βαθμολογία ανέβηκε η Λέστερ με την νίκη της, θετικό αποτέλεσμα πήρε και η Τσέλσι στη 15η αγωνιστική της Premier League. Οι “αλεπούδες”... Σήμερα 12:03 πμ