Αθλητικά
TAGS:   Αθλητικά  •  Super League 1  •  Άρης  •  ΠΑΣ Λαμία  •  aris  •  αρης  •  Κλεάνθης Βικελίδης  •  Λαμία  •  πασ λαμια

Ισόπαλοι Λαμία και Άρης

Δημοσιεύθηκε 1 μήνα πριν

Η Λαμία ήρθε ισόπαλη 1-1 με τον Άρη στο Κλεάνθης Βικελίδης, για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague 1. Σκόρερ της Λαμίας ήταν ο Τουράμ και του Άρη ο Λάρσον.

Στο 3ο κιόλας λεπτό ο Τουράμ σκόραρε για την ομάδα της Λαμίας, αλλά με την χρήση του VAR ακυρώθηκε, γιατί ο επιθετικός ήταν σε θέση οφσάιντ.

Η Λαμία όμως συνέχισε να παίζει ψηλά και έτσι ο Τουράμ άνοιξε το σκορ στο 16ο λεπτό του αγώνα. Ο Βραζιλιάνος πλάσαρε εξαιρετικά και έκανε το 0-1 υπέρ των Φθιωτών.

Η ισοφάριση δεν άργησε να έρθει. Στο 31ο λεπτό του αγώνα ο Λάρσον νίκησε τον Θεοδωρόπουλο, σουτάροντας από το κέντρο της άμυνας, κάνοντας το 1-1.

Και οι δυο ομάδες στο δεύτερο ημίχρονο θέλανε ένα γκολ για να υπερτερήσουν. Ο Λάρσον έχασε τρομερή ευκαιρία στο 48ο λεπτό να πάρει προβάδισμα για την ομάδα του.

Δύο ακόμα χαμένες ευκαιρίες είχε ο Άρης για να αλλάξει το τελικό σκορ στο 61ο και στο 66ο λεπτό.

Ο Άρης στο Κλεάνθης Βικελίδης ήθελε πολύ την νίκη αλλά δεν τα κατάφερε να αλλάξει το τελικό αποτέλεσμα που ήταν ήδη διαμορφωμένο από το πρώτο ημίχρονο σε 1-1.

ΚΙΤΡΙΝΕΣ: Πλιάτσικας, Ματίγια,

ΠΑΣ Λαμία (Άκης Μάντζιος): Θεοδωρόπουλος, Βάντερσον, Πλιάτσικας, Αντέτζο, Δημούτσος, Ρόμανιτς, Μπεχαράνο(Βασιλόγιαννης 70’), Τουράμ, Τιρόνε, Καραμάνος( Σάλιακας 88’), Σκόνδρας

Άρης (Ένινγκ Μίκαελ): Τσιλιγκίρης, Κόρχουτ, Ρόουζ, Βέλεθ, Λούκας, Αμπού, Ματίγια, Ντιγκινί(Μαρτίνεζ 65’),Γκάμα, Φετφατζίδης( Μαντσίνι 65’), Λάρσον

The post Ισόπαλοι Λαμία και Άρης appeared first on Kingsport.gr.

γραψτε το σχολιο σας

σχετικα αρθρα

Δύσκολο “διπλό” του ΠΑΟΚ στη Λαμία

Στο ΔΑΚ Λαμίας ο ΠΑΟΚ νίκησε δύσκολα τη Λαμία με 0-1 , για την 20η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague 1. Με γκολ του Μάτος στο 33ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ πέρασε... Χθες 9:55 μμ

ΠΑΟΚ: Με Κρέσπο και Μπίσεσβαρ στην Λαμία

Στην Λαμία βρίσκεται ο ΠΑΟΚ, ο οποίος θα αντιμετωπίσει σήμερα (19:00) την τοπική ομάδα στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης. Ο «Δικέφαλος του Βορρά» ολοκλήρωσε με προπόνηση... Χθες 11:00 πμ

Η Λαμία ανακοίνωσε τον Βιγιάλμπα

Η φθιωτική ομάδα προχώρησε στην μεταγραφή και στην υπογραφή του συμβολαίου με τον Αργεντινό μεσοεπιθετικό Λεονάρντο Βιγιάλμπα, ο οποίος έρχεται στην χώρα μας για... 3 μέρες πριν

Παναιτωλικός: Με Ντάουντα στην αποστολή κόντρα στη Λαμία

Για την 19η αγωνιστική της Σούπερ Λίγκ, ο Παναιτωλικός υποδέχεται στο Αγρίνιο τη Λαμία (20.00). Ο Μάκης Χάβος θα έχει στην διάθεσή του, τον νεοαποκτηθέντα Ντάουντα.... 1 εβδομάδα πριν

Πήρε την πρόκριση ο ΠΑΣ Λαμία

Ο ΠΑΣ Λαμία υποδέχθηκε τα Τρίκαλα στο ΔΑΚ Λαμίας, με τις δύο ομάδες να αναδεικνύονται ισόπαλες με 1-1 , στη ρεβάνς της φάσης των “16” του κυπέλλου... 2 εβδομάδες πριν

Δείτε ακόμα

Αρχηγός της Ανατολής στο All Star Game για δεύτερη χρονιά ο Αντετοκούνμπο

ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΤΕΤΟΚΟΥΝΜΠΟ Αλλη μια διάκριση για τον μεγάλο άσο των Μπακς Για δεύτερη διαδοχική χρονιά ο Γιάννης Αντετοκούνμπο θα είναι ο αρχηγός της Ανατολής στο All Star Game. Όπως... 2 ώρες πριν

Στα «μαχαίρια» πλέον Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ – Ετοιμος να προσφύγει σε FIFA/UEFA ο «Δικέφαλος»

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ «Πόλεμος» ανακοινώσεων και βαρύτατοι χαρακτηρισμοί Αποφασισμένος να προβεί σε καταγγελία σε FIFA και UEFA έναντι του Ολυμπιακού είναι ο ΠΑΟΚ, σχετικά με τους... 2 ώρες πριν

Δικαιώθηκε ο Αρης – παίζει κανονικά ο Ντουρμισάι!

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ Προσέφυγαν στην ΕΠΟ οι «κιτρινόμαυροι» Κανονικά μπορεί να υπολογίζει στον Φιορίν Ντουρμισάι ο προπονητής του Άρη, Μίακελ Ένινγκ. Συγκεκριμένα, το διαιτητικό... 2 ώρες πριν

Θέλει να κοιτάξει ψηλότερα

Sports Τη Βιλερμπάν στο ΟΑΚΑ υποδέχεται ο Παναθηναϊκός ΟΠΑΠ για την 21 η αγωνιστική τγς ευρωλίγκας με τους πρωταθλητές να θέλουν να συνεχίσουν με νίκη. Οι «πράσινοι» μετά... Σήμερα 8:45 πμ

Αυστραλιανό Οπεν: Για πρώτη φορά στους “16” η Σάκκαρη

ΜΑΡΙΑ ΣΑΚΚΑΡΗ Κέρδισε με 2-0 την Μάντισον Κις Μεγάλη νίκη για τη Μαρία Σάκκαρη επί του Νο10 του ταμπλό, Μάντισον Κις στον 3ο γύρο του Αυστραλιανού Οπεν. Η 24χρονη Ελληνίδα... Σήμερα 8:41 πμ

Επίσημα στην Τζένοα ο Έρικσον

Sports Η Τζένοα ανακοίνωσε τον Σουηδό αμυντικό μέσο, Σεμπάστιαν Έρικσον , ο οποίος είχε περάσει την περασμένη σεζόν από τα ελληνικά γήπεδα και συγκεκριμένα τον Παναιτωλικό.... Σήμερα 4:10 πμ

Φερέιρα: «Έχουμε πίστη ότι ο ΠΑΟΚ μπορεί να ξαναγράψει ιστορία»

Super League 1 O τεχνικός του ΠΑΟΚ , Αμπέλ Φερέιρα στην συνέντευξη τύπου του αγώνα, αναφέρθηκε στη νίκη της ομάδας του, στον κακό αγωνιστικό χώρο, αλλά και την συνάντηση των «Big... Σήμερα 3:58 πμ

ΠΑΕ ΠΑΟΚ σε Μαρινάκη: “Η ΠΑΕ ΟΣΦΠ και ο Βαγγέλης Μαρινάκης συνεχίζουν να βουλιάζουν στον βούρκο της απομόνωσης”

Super League 1 Σκληρή απάντηση του ΠΑΟΚ στην ΠΑΕ Ολυμπιακός και στον Βαγγέλη Μαρινάκη, με την ανακοίνωση να έχει σκληρούς χαρακτηρισμούς. Συγκεκριμένα αναφέρει ότι ο «υπόδικος... Σήμερα 3:48 πμ

Έκοψε την πρωτοχρονιάτικη πίτα ο ΟΦΗ

Super League 1 Την πρωτοχρονιάτικη πίτα του έκοψε ο ποδοσφαιρικός ΟΦΗ στο περιθώριο που έλαβε μέρος στο Βαρδινογιάννειο Αθλητικό Κέντρο. Οι τρεις τυχεροί που βρήκαν τα φλουριά ήταν... Σήμερα 1:16 πμ

ΑΕΚ: Εκτός για ένα μήνα ο Κιθ Λάνγκφορντ

Sports Μεγάλη απώλεια για τους “κιτρινόμαυρους” στο πιο κρίσιμο σημείο της σεζόν. Ο Κιθ Λάνγκφορντ υπέστη θλάση 2ου βαθμού στον εκτός έδρας αγώνα κόντρα στην... Σήμερα 1:11 πμ

Αποκλεισμός ΣΟΚ για Ατλέτικο και Εϊμπάρ

Sports Γεμάτες εκπλήξεις ήταν οι αναμετρήσεις στην φάση των «32» του κυπέλλου Ισπανίας, με την Ατλέτικο Μαδρίτης και την Εϊμπάρ να γνωρίζουν τον αποκλεισμό. Με την... Σήμερα 1:09 πμ

Στο ίδιο έργο θεατές…

Sports Ο Τάσος Σαραντινακης γράφει στο προσωπικό του blog στο Kingsport.gr , για τη συνάντηση των Big-4 που έγινε, για αυτά που συμφωνήθηκαν απλά για συμφωνηθούν, το VAR... Σήμερα 12:28 πμ

Euroleague: Ήττες για Μακάμπι και Ολυμπιακό, νίκες για ΤΣΣΚΑ και Μπαρτσελόνα

Sports Η 21η αγωνιστική της Euroleague είχε στο πρόγραμμα 5 αγώνες, από τους οποίους ξεχώρισε η ήττα του Ολυμπιακού από τη Ζενίτ και της Μακάμπι από τη Μπάγερν Μονάχου.... Σήμερα 12:19 πμ

Ασταμάτητη η Λίβερπουλ νίκησε και τη Γουλβς

Sports Για την 24 η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, η Γουλβς υποδέχτηκε τη Λίβερπουλ με τους «κόκκινους» να περνάνε και από την έδρα της Γουλβς με 1-2 , χάρις στο γκολ του... Σήμερα 12:09 πμ

Γιώργος Μπαρτζώκας: “Χρειαζόμασταν περισσότερους παίκτες να συνεισφέρουν στο ματς”

Sports Στο κακό τρίτο δεκάλεπτο απέδωσε την ήττα του Ολυμπιακού από τη Ζενίτ ο Γιώργος Μπαρτζώκας. Αναλυτικά οι δηλώσεις του Γιώργου Μπαρτζώκα: «Σε ένα τέτοιο παιχνίδι,... Χθες 11:48 μμ

Έκλεισε Καρλίτος ο Παναθηναϊκός

Παναθηναϊκος Ο Παναθηναϊκός έχει έρθει σε οριστική συμφωνία με τον Καρλίτος και μένει να έρθει στην Αθήνα για να υπογράψει με τους “Πράσινους”. Ο Ισπανός επιθετικός... Χθες 11:47 μμ