TAGS:   Αθλητικά  •  Sports  •  Ευρώπη  •  champions league  •  γαλατασαράι  •  Μπρυζ  •  παρι σεν ζερμεν  •  ρεαλ μαδριτης

Γλίτωσε την ήττα στο τέλος η Παρί Σεν Ζερμέν

Δημοσιεύθηκε 2 μήνες πριν

Ισόπαλες ήρθαν η Ρεάλ Μαδρίτης με την Παρί Σεν Ζερμέν, όπως και η Γαλατασαράι με τη Μπρυζ, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League.

Ρεάλ Μαδρίτης-Παρί Σεν Ζερμέν

Την ήττα που θα της χάλαγε… το αήττητο σερί γλίτωσε η Παρί Σεν Ζερμέν, αφού η αναμέτρηση ανάμεσα σε αυτήν και στη Ρεάλ Μαδρίτης στην Ισπανία έληξε ισόπαλη με 1-1.

Με τον βαθμό της ισοπαλίας η Παρί παραμένει στην κορυφή του πρώτου ομίλου με 13 βαθμούς, ενώ η ομάδα του Ζιντάν ακολουθεί δεύτερη με 8 βαθμούς.

Ο Μπενζεμά μόλις στο 17ο λεπτό έδωσε το προβάδισμα στους γηπεδούχους. Ο ίδιος στο 79’ σκόραρε ξανά και έγραψε το 2-0, ενώ δυο λεπτά αργότερα ο Εμπαπέ απάντησε για τους φιλοξενούμενους, μειώνοντας σε 2-1. Ο Σαράμπια στο 83’ νίκησε τον Κουρτουά και διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Γαλατασαράι-Μπρυζ

Νωρίτερα, χωρίς νικητή ολοκληρώθηκε και η αναμέτρηση ανάμεσα στη Γαλατασαράι και τη Μπρυζ, αφού οι δυο ομάδες ήρθαν ισόπαλες με 1-1 στην Κωνσταντινούπολη.

Με τις δυο ομάδες να μοιράζονται τον βαθμό της ισοπαλίας, η Ρεάλ Μαδρίτης πήρε αυτόματα την πρόκριση για την επόμενη φάση.

Μόλις στο 11ο λεπτό ο Μπουγιούκ άνοιξε το σκορ της αναμέτρησης. Τι κι αν όλα έδειχναν ότι το ματς θα έληγε με το 1-0 ως τελικό σκορ, ο Ντιατά στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και πέτυχε την ισοφάριση.

Ο ίδιος μάλιστα το επόμενο λεπτό αποβλήθηκε, όπως και ο Μάτα, με τους φιλοξενούμενους να μένουν με εννέα παίκτες.

Παρί Σεν Ζερμέν 13

Ρεάλ Μαδρίτης 8

Μπρυζ 3

Γαλατασαράι 2

The post Γλίτωσε την ήττα στο τέλος η Παρί Σεν Ζερμέν appeared first on Kingsport.gr.

γραψτε το σχολιο σας

σχετικα αρθρα

Μάρτσα: “Η Ρεάλ Μαδρίτης έκλεισε τον Φαν Ντε Μπέικ”

Σύμφωνα με την συνήθως έγκυρη ισπανική εφημερίδα Μάρτσα, η Ρεάλ Μαδρίτης έχει συμφωνήσει σε όλα με τον Άγιαξ και ο Φαν Ντε Μπέικ αναμένεται να μετακομίσει στην... 2 μέρες πριν

Επικράτησε εύκολα η Παρί της Μονακό

Στην 16η αγωνιστική της Ligue 1, η Παρί Σεν Ζερμέν επικράτησε εκτός έδρας με 1-4 της Μονακό. Η Ρεν χρειάστηκε μόνο ένα γκολ για να πάρει την εκτός έδρας νίκη επί της... 2 μέρες πριν

Συζητήσεις της Άρσεναλ με Κουρζάουα

Η Άρσεναλ είναι στην αναζήτηση ενός αριστερού μπακ, μετά το “μπαράζ” τραυματισμών των Κίεραν Τίρνεϊ και Σέαντ Κολάσινατς, και φαίνεται πως η περίπτωση... 3 μέρες πριν

Ισόπαλη ματσάρα στο Παρίσι, νίκες για Ναντ και Ντιζόν

Από έναν βαθμό μοιράστηκαν οι Παρί Σεν Ζερμέν και Μονακό σε έναν εκπληκτικό αγώνα με πολλά γκολ και θέαμα, ενώ νωρίτερα η Ναντ πήρε την εκτός έδρας νίκη κόντρα στην... 1 εβδομάδα πριν

Ξανά στα πέναλτι η Ρεάλ την Ατλέτικο

Η Ρεάλ Μαδρίτης ήταν η μεγάλη νικήτρια του τελικού του ισπανικού Σούπερ Καπ, καθώς επικράτησε της Ατλέτικο Μαδρίτης στα πέναλτι με 4-1 (0-0 κ.δ) και κατέκτησαν το... 1 εβδομάδα πριν

Δείτε ακόμα

Μπάσκετ: Έκλεισε δύο έμπειρους Αμερικανούς ο ΠΑΟΚ! (ΒΙΝΤΕΟ)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ Δείτε τους εν δράσει Υπό άκρα μυστικότητα κινήθηκε η ΚΑΕ ΠΑΟΚ, η οποία «έκλεισε» δύο Αμερικανούς παίκτες, έτσι ώστε να ενισχυθεί η προσπάθεια της ομάδας ενόψει της... 32‘ πριν

Super League 1: Όλες οι ομάδες στέλνουν μήνυμα κατά του ρατσισμού! (ΒΙΝΤΕΟ)

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ Λένε «No to racism» Μήνυμα κατά του ρατσισμού στέλνουν όλες οι ομάδες της Super League 1. Η πρωτοβουλία της διοργανώτριας αρχής, με μότο το «No to racism», θα... 45‘ πριν

Basket League: Θρίαμβος για ΠΑΟΚ, αποφασισμένος ο Άρης, «μπλέκει» ο Ηρακλής

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ 2/3 για τις ομάδες της πόλης! Καταιγιστικός υπήρξε ο ΠΑΟΚ σε όλη τη διάρκεια του αγώνα με τον Ιωνικό, παίρνοντας μία ευρεία νίκη με 110-80, στο πλαίσιο της 16ης... 1 ώρα πριν

Αγγλία: Άλλοι αγνοούν την νίκη και άλλοι την ήττα

Sports Τότεναμ και Γουότφορντ αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς σκορ στο “Βίκαρατζ Ρόουντ” για την 23η αγωνιστική της Premier League. Ο Γενάρης δεν πάει καθόλου καλά... 1 ώρα πριν

Το Φεβρουάριο στα γραφεία της Φορταλέζα ο Γ. Σαββίδης

ΠΑΟΚ Κινητικότητα στη Βραζιλία Σύμφωνα με δημοσίευμα της βραζιλιάνικης “Globoesporte”, μέσα στον Φεβρουάριο αναμένεται να υπάρξουν εξελίξεις στην υπόθεση... 2 ώρες πριν

Παρελθόν ο Ρομάν από τον Παναιτωλικό

Παναιτωλικός Διαζύγιο πήρε ο Ρομάν από τον Παναιτωλικό, καθώς ο Ισπανός δεν απέδωσε τα αναμενόμενα. Ο 26χρονος κατέγραψε 7 συμμετοχές στο πρωτάθλημα. Τον Ρομάν θα ακολουθήσουν... 2 ώρες πριν

Ηρακλής: «Δυστυχώς για εσάς, θα συνεχίσουμε να υπάρχουμε»

Sports Επίσημη ανακοίνωση εξέδωσε ο Ηρακλής κατά της αθλητικής δικαιοσύνης λόγω της ποινής που επέβαλλε στην ομάδα της Θεσσαλονίκης για την μη ολοκλήρωση της αναμέτρησης... 2 ώρες πριν

Στα προημιτελικά του ευρωπαϊκού οι άνδρες στο πόλο

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ Θα αναμετρηθούν με τη Ρουμανία Η Ελλάδα έκανε το χρεός της απέναντι στη Γαλλία για την 3η αγωνιστική της φάσης των ομίλων του ευρωπαϊκού πρωταθλήματος πόλο της... 2 ώρες πριν

Νίκησε την Γαλλία η Εθνική πόλο των Ανδρών

Sports Η Εθνική μας μπορεί να δυσκολεύτηκε και να μας ανησύχησε για λίγο στο ματς με τη Γαλλία, αλλά πέτυχε τη δεύτερη νίκη της στον Δ’ Όμιλο του Ευρωπαϊκού... 3 ώρες πριν

Πανελλήνιο ρεκόρ από τον Νικόλα Σκαρβέλη στη σφαιροβολία

Sports Με τον καλύτερο δυνατό τρόπο άνοιξε η σεζόν για τον Νικόλα Σκαρβέλη στο μίτινγκ “Larry Wieczorek Invitational” στην Αϊόβα. Ο πρωταθλητής μας έστειλε τη... Σήμερα 1:53 μμ

Με την Αγγελική Μακρή το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 50χλμ. βάδην (19/1)

Sports Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα 50χλμ. βάδην Α/Γ θα γίνει στο Ολυμπιακό Κωπηλατοδρόμιο στο Σχινιά, την Κυριακή (19/1). Παράλληλα με τον αγώνα θα διεξαχθεί Χειμερινή Ημερίδα... Σήμερα 1:42 μμ

Θέλει Ράκιτιτς η Γιουβέντους

Sports Στην λίστα της Γιουβέντους έχει μπει ο μέσος της Μπαρτσελόνα, Ιβάν Ράκιτιτς. Οι “μπιανκονέρι” εξετάζουν το ενδεχόμενο ανταλλαγής, του Κροάτη μέσου με τον... Σήμερα 1:36 μμ

Ντεμπούτο με νίκη για τον Δημητράκη στο μίλι

Sports Ο Ανδρέας Δημητράκης ξεκίνησε τους αγώνες του στη σεζόν στο Γκόθαμ Καπ στη Νέα Υόρκη, όπου συμμετείχε στο μίλι. Ο αθλητής του Σταύρου Καρρέ έκανε καλή παρουσία, αφού... Σήμερα 1:33 μμ

Καθοριστικοί αγώνες για ΠΑΟΚ, Άρη και Ηρακλή την 16η αγωνιστική της Basket League

ΑΘΛΗΤΙΣΜΟΣ Δείτε όλο το πρόγραμμα και τις μεταδόσεις Η μπάλα, πλέον, «καίει» για ΠΑΟΚ και Άρη που έχουν μείνει πίσω στη βαθμολογία της Basket League, όντας ουραγοί. Και ο... Σήμερα 1:25 μμ

FiNA Champions Series: Δεύτερη θέση και στο Πεκίνο για τον Γκολομέεβ

Sports Ο Κρίστιαν Γκολομέεβ κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 50μ ελεύθερο στο Πεκίνο, το Σάββατο (18/1), στο πλαίσιο του Διεθνούς Κολυμβητικού Μίτινγκ “Fina... Σήμερα 1:13 μμ

Τσιτσιπάς: «Ντράπηκα όταν είδα το βίντεο με το χτύπημα στον πατέρα μου»

ΤΣΙΤΣΙΠΑΣ Τι τόνισε ο Ελληνας πρωταθλητής Για το επεισόδιο με θύμα τον πατέρα του τον οποίο πάνω στα νεύρα του χτύπησε με τη ρακέτα μίλησε στο Reuters ο Στέφανος Τσιτσιπάς με... Σήμερα 1:06 μμ