TAGS:   Αθλητικά  •  ΑΡΗΣ  •  ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ

Ενινγκ: «Χάσαμε την οργάνωση μας για δέκα λεπτά»

Δημοσιεύθηκε 1 μήνα πριν

Απογοήτευση στους “κίτρινους”

Ο Μίκαελ Ένινγκ, μίλησε για την ήττα του Άρη από τον ΟΦΗ με 3-1 και για τον τρόπο που αυτή ήρθε, ενώ ακόμα αναφέρθηκε στην απόφαση του να χρησιμοποιήσει ως δίδυμο στην επίθεση τους Λάρσον και Ιντέγε.

Αναλυτικά τα όσα δήλωσε στη συνέντευξη Τύπου:

«Όταν χάνεις δεν μπορείς να νιώθεις ικανοποιημένος. Στο πρώτο ημίχρονο ήμασταν πραγματικά καλοί, δημιουργήσαμε ευκαιρίες, αποκτήσαμε το προβάδισμα. Το παιχνίδι άλλαξε μετά το κόρνερ και το δεύτερο γκολ του ΟΦΗ. Μετά από αυτό το γκολ χάσαμε την οργάνωσή μας στο παιχνίδι, ανεβήκαμε πιο ψηλά, αναζητώντας την ισοφάριση. Αυτό είχε ως αποτέλεσμα να δεχθούμε και το τρίτο γκολ. Μετά προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε. Αυτό που μετράει στο ποδόσφαιρο είναι τα γκολ, οφείλουμε να αποδεχθούμε αυτήν την ήττα».

Για τη χρησιμοποίηση του Λούκας Σάσα στο αριστερό άκρο της άμυνας αλλά και για τον ρόλο του Άλεξ Μενέντεθ, απάντησε:

«Πρέπει να αποδεχθούμε τι έχουμε. Η απουσία του Κόρχουτ είναι μεγάλο πλήγμα για μας κι έπρεπε να κάνουμε κάτι. Ο Σάσα είναι καλός κι έξυπνος παίκτης, δεν χάσαμε το παιχνίδι επειδή ο Σάσα έπαιζε στο αριστερό άκρο. Διαφωνώ με την άποψη ότι χάσαμε γι’ αυτόν τον λόγο».

Σχετικά με το ότι ο Άρης γνώρισε την πρώτη ήττα επί ημερών του, είπε:

«Έχω εμπιστοσύνη στον τρόπο με τον οποίον προσπαθήσαμε να παίξουμε και φάνηκε ότι διαβάσαμε καλά το παιχνίδι. Ο ΟΦΗ είναι πολύ καλή ομάδα, ειδικά στην έδρα του. Κάναμε πολύ καλό παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο, προσπαθήσαμε να ελέγξουμε το παιχνίδι και στο δεύτερο ημίχρονο.

Τα γκολ κρίνουν τα πάντα. Κάποιες φορές μπορείς να επιστρέψεις, άλλες όχι. Πρέπει να αναλύσουμε το παιχνίδι, όπως και το γεγονός ότι χάσαμε την οργάνωσή μας για περίπου δέκα λεπτά».

Για την συνύπαρξη των Ιντέγε-Λάρσον κι αν σκέφτεται να τη διατηρήσει στα επόμενα παιχνίδια:

«Πρέπει να δούμε πόσοι είναι υγιείς, έχουμε να διαχειριστούμε και την απουσία του Ματίγια στο επόμενο παιχνίδι. Θέλουμε να έχουμε καλύτερη οργάνωση. Νομίζω ότι είχαν καλή συνεργασία και σίγουρα είναι μια επιλογή για μας».

Το άρθρο Ενινγκ: «Χάσαμε την οργάνωση μας για δέκα λεπτά» εμφανίστηκε πρώτα στο Life Events.

γραψτε το σχολιο σας

σχετικα αρθρα

Ευκαιρία να περάσει πρώτος στη βαθμολογία ΠΑΟΚ

Δεν τα κατάφερε κόντρα στον Ιωνικό ο Αρης

Μία ακόμα ήττα Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι με πολλές εναλλαγές στο σκορ ο Άρης τελικά γνώρισε την ήττα από τον Ιωνικό στη Νίκαια για τη 17 η αγωνιστική της Basket... Χθες 8:56 μμ

Επίθεση του Γιώργου Καραγκούνη στην ΕΠΟ

Τι υπογράμμισε ο βετεράνος ποδοσφαιριστής Ο άλλοτε πρωταθλητής Ελλάσας Γιώργος Καραγκούνης ήταν καλεσμένος στην εκπομπή του ΑΝΤ1 «Ο δρόμος προς το Euro 2020» και ο... Χθες 7:57 μμ

«Γκέλα» του Αρη στο Αγρίνιο απέναντι στον Παναιτωλικό

Γνώρισε την ήττα με 2-0 Σε ένα παιχνίδι που γρήγορα θα… ξεχαστεί ο Άρης γνώρισε την ήττα στο Αγρίνιο από τον Παναιτωλικό με 2-0 για την 22 η αγωνιστική της Super... Χθες 7:17 μμ

Καμπερίδης: «Για το διπλό στη Νίκαια»

Κρίσιμη αναμέτρηση για τον Αρη Για το αυριανό ματς με τον Ιωνικό (19:00-ΕΡΤ3) μίλησε ο προπονητής του Άρη, Σάββας Καμπερίδης, τονίζοντας πως η ομάδα της Νίκαιας θα... 2 μέρες πριν

Δείτε ακόμα

“Καθάρισε” η Παρί ΣΖ με οδηγό τον Νειμάρ, νίκες για Λυών και Μπορντό

Sports Η Παρί Σεν Ζερμέν πήρε μια άνετη νίκη επί της Λιλ, χάρις τα δύο γκολ του Νειμάρ, ενώ νωρίτερα η Λυών επικράτησε εξίσου άνετα της Τουλούζ και η Μπορντό απέδρασε με το... 1 ώρα πριν

Volley League Ανδρών: Στην κορυφή και περιμένει ο Παναθηναϊκός

Sports Με πρωταγωνιστή τον Αξέλ Γιάκομπσεν σε ανάπτυξη και σερβίς και πρώτο σκόρερ τον Στάροβιτς που σημείωσε 19 πόντους o Παναθηναϊκός νίκησε τον Ο.Φ.Η. με 3-0 σετ. Έτσι,... 1 ώρα πριν

Volley League Γυναικών: Συνεχίζει το αήττητο σερί του ο Ολυμπιακός

Sports Ο Ολυμπιακός νίκησε με 3-0 σετ τον Πανναξιακό στο κλειστό της Νάξου, παρέμεινε άηττητος για 13ο συνεχόμενο παιχνίδι στη φετινή Volley League γυναικών και πλέον... 1 ώρα πριν

Μόνη στην κορυφή η Ρεάλ, έπιασε τετράδα η Χετάφε, ανεβαίνει η Σοσιεδάδ

Sports Για την 21η αγωνιστική της Ισπανίας η Ρεάλ Μαδρίτης κέρδισε με 0-1 με την Βαγιαδολίδ και έμεινε μόνη στην κορυφή. Η Θέλτα ήρθε ισόπαλη 0-0 με την Ειμπάρ και... 1 ώρα πριν

“Φρένο” της Νάπολι στη Γιουβέντους

Sports Η Νάπολι νίκησε τη Γιουβέντους με 2-1 στο Σαν Πάολο , για την 21η αγωνιστική της Serie A. Οι “Μπιανκονέρι” δεν κατάφεραν να εκμεταλλευτούν το... Χθες 11:50 μμ

Νεκρή και η κόρη του Κόμπι Μπράιαντ, Τζιάνα!

Sports Σοκαριστικές εξελίξεις για τον θάνατο του Κόμπι Μπράιαντ. Ο πρώην άσσος των Λέικερς, σκοτώθηκε καθώς το ελικόπτερο που τον μετέφερε σε έναν αγωνα μπασκετ της... Χθες 11:26 μμ

Στην αποστολή του ΠΑΟΚ για το ΟΑΚΑ Ρετ και Ουίλιαμς

ΜΠΑΣΚΕΤ Για το ματς με τον Παναθηναϊκό Με δύο νέα πρόσωπα αναχωρεί η αποστολή του ΠΑΟΚ για την Αθήνα και την αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό. Ο Κώστας Χαραλαμπίδη συμπεριέλαβε... Χθες 11:24 μμ

ΣΟΚ! Νεκρός ο Κόμπι Μπράιαντ!

Sports Σύμφωνα με πληροφορίες που μεταδίδει το TMZ, ο θρύλος του αμερικάνικου μπάσκετ, Κόμπι Μπράιαντ έχασε τη ζωή του μετά από πτώση του ελικοπτέρου του. Όπως μεταδίδει το... Χθες 10:10 μμ

ΠΑΟΚ Μετά την ισοπαλία στο ΟΑΚΑ ΑΕΚ και Ολυμπιακός αναδείχτηκαν ισόπαλοι χωρίς τέρματα στο ΟΑΚΑ για την 22η αγωνιστική της Super League 1 και έτσι αύριο ο ΠΑΟΚ έχει την... Χθες 9:50 μμ

“Χ”αμένοι και οι δύο

AEK Ισόπαλο χωρίς τέρματα ολοκληρώθηκε το ντέρμπι της 21 ης αγωνιστικής της Σούπερ Λιγκ 1, ανάμεσα στην ΑΕΚ και τον Ολυμπιακό στο ΟΑΚΑ. Καλό παιχνίδι κατά διαστήματα και... Χθες 9:40 μμ

Χάβος: «Πολλά συγχαρητήρια στα παιδιά»

Super League 1 Ο Μάκης Χάβος μετά το σπουδαίο τρίποντο του Παναιτωλικού επί του Άρη, εμφανίστηκε στην συνέντευξη τύπου χαρούμενος. Αναλυτικά όσα ειπε: «Πολλά συγχαρητήρια στα... Χθες 9:33 μμ

Ένινγκ: «Τώρα πρέπει να προχωρήσουμε»

Super League 1 Ο προπονητής του Άρη Μίκαελ Ένινγκ εμφανίστηκε δυσαρεστημένος απο την ήττα της ομαδας του. Αναλυτικά όσα ειπε: «Συγχαρητήρια στον Παναιτωλικό. Νομίζω ότι ήταν πολύ... Χθες 9:26 μμ

Σίτι και Γιουνάιτεντ στους “16” του FA Cup, “Χ” της Λίβερπουλ με τη Σρούσμπερι

Sports Για την φάση των “32” του FA Cup, προκρίθηκαν οι Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ και Μάντσεστερ Σίτι, ενώ η Λίβερπουλ θα φιλοξενήσει τη Σρούσμπερι σε επαναληπτικό παιχνίδι.... Χθες 9:12 μμ

Τριάρα η Λεβερκούζεν, τριάρα και η Χόφενχαϊμ

Sports Με δύο αναμετρήσεις στις οποίες δεν σημειώθηκε καμία έκπληξη, έπεσε η αυλαία της 19ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Μπουντεσλίγκα. Η Μπάγερ Λεβερκούζεν πέτυχε... Χθες 9:09 μμ

Επεισόδια έξω από το ΟΑΚΑ

ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΑ Φωτιά πήρε ένα περιπολικό Mεγάλη ένταση και επεισόδια σημειώθηκαν κατά τη διάρκεια του ημιχρόνου στο ντέρμπι της ΑΕΚ με τον Ολυμπιακό . Οπαδοί της Ενωσης... Χθες 9:05 μμ

Τεράστια νίκη του Ιωνικού Νίκαιας επί του Άρη

Sports Ο Ιωνικός υποδέχθηκε τον Άρη στο κλειστό “Σοφία Μπεφόν”, για την 17η αγωνιστική της Basket League, του οποίου επικράτησε με 72-65. Η συγκεκριμένη νίκη... Χθες 9:01 μμ